In Zijn sporen

Gepubliceerd op 23 juli 2025 om 14:44

Ik las zo'n mooie rustgevende tekst. Ik hield mijn schreden in Uw sporen, zodat mijn voetstappen niet zouden wankelen. Hoe vaak gaan we onze eigen weg? Hoe houden we onze stappen eigenlijk in de voetsporen van God? Klik je op de link om verder te lezen?


Mijn voetstappen in Zijn spoor

Ik hield mijn schreden in Uw sporen, zodat mijn voetstappen niet zouden wankelen. (Ps. 17:5, HSV)

Want hiertoe bent u geroepen, omdat ook Christus voor ons geleden heeft; Hij laat ons zo een voorbeeld na, opdat u Zijn voetsporen zou navolgen...(1 Petr. 2:21, HSV)


Lieflijke voeten

Het gaat hier over voeten die op de bergen het goede boodschappen (vertellen/ uitdragen). Voeten die vrede laten horen. Die het heil laten horen en zeggen: Uw God is Koning!

Hoe lieflijk zijn op de bergen de voeten van hem die het goede boodschapt, die vrede laat horen, die een goede boodschap brengt van het goede, die heil laat horen, die tegen Sion zegt: Uw God is Koning. (Jes. 52:7, HSV)


In rechte sporen

Gods sporen wijken niet af van de waarheid.

Ik onderwijs je in de weg van de wijsheid en laat je in de rechte sporen treden. (Spr. 4:11, HSV)

David schrijft in de alom bekende Psalm 23 het volgende:

Hij verkwikt mijn ziel, Hij leidt mij in het spoor van de gerechtigheid,

omwille van Zijn Naam. (Ps. 23:3, HSV)


Zoals een man zijn zoon draagt

Hoe komen we exact in Gods voetsporen? In onderstaande tekst lees ik hoe God het volk Israël droeg. Dat Hij voor hen streed. 

De HEERE, uw God, Die voor u uit gaat, Hij zal voor u strijden, overeenkomstig alles wat Hij voor uw ogen in Egypte voor u gedaan heeft, en in de woestijn, waar u gezien hebt dat de HEERE, uw God, u gedragen heeft, zoals een man zijn zoon draagt, op heel de weg die u gegaan bent, totdat u op deze plaats gekomen bent. (Deut. 1:30-31, HSV)

Wees dan navolgers van God, als geliefde kinderen, en wandel in de liefde,zoals ook Christus ons liefgehad heeft en Zichzelf voor ons heeft overgegeven als een offergave en slachtoffer, tot een aangename geur voor God. (Ef. 5:1-2, HSV)

God is nog steeds Dezelfde God. Nu zijn ook wij Zijn volk door het offer van Jezus Christus. Hij wil ons ook door dit leven heen dragen. Ik geloof en lees ook dat onze liefdevolle Vader ons een vrije wil heeft gegeven. We zijn vrij om Hem te volgen. Maar wat worden we gezegend als we dat wél doen! En wat hebben we een hoopvolle toekomst in Hem!


Reactie plaatsen

Reacties

Yvonne
20 uur geleden

Ja...., maranatha! In Zijn voetsporen weten we dat we Hem in alle vrijheid navolgen en vrede zullen hebben. Ondanks onze aardse strijd die we daarmee zullen ontvangen(zoals Zijn Zoon), zal Hij ons leiden tot in Zijn veilige Vadersarmen🛐. Kom Heere, ja kom!🛐