Waarom zien we altijd maar een stukje? God geeft ons richting. Toch zien we niet alles. Hij kijkt vooruit. Hij overziet alles. Waarom? Nog even voortbordurend op de preek van zondag. De spreker zei iets heel moois. Corrie ten Boom vulde nog een prachtige quote aan. Lees je verder?
Als we alles zien, dan hebben we het gevoel dat we het zelf wel kunnen
De foto boven dit blog is vaag. Geeft maar een klein stukje scherp beeld. Waarom zien we altijd maar een klein stukje? Krijgen we een kleine aanwijzing voor een bepaalde richting? De spreker zei dit heel mooi. Omdat we dan het gevoel hebben, het zelf wel weer te kunnen... Dit is zo waar!
God wil graag dat op Hem blijven vertrouwen. Dat we weten dat Hij het weet. Dat Hij weet wat we nodig hebben. Dat Hij de weg weet, die we moeten gaan. Hij geeft aanwijzingen. Op manieren die bij ons passen.
Om de waarde van Gods hulp te beseffen, moeten we voelen dat we Hem nodig hebben
Ook deze quote van Corrie ten Boom kwam dezelfde dag voorbij. Ik had me toen nog helemaal niet gerealiseerd hoezeer deze bij de preek paste. Pas tijdens het schrijven van de blogs. In de vorige werd het teveel. Daarom dit aanvullend blog.
Ik vertaalde de quote voor mezelf en misschien voor jou?
Om de waarde van Gods hulp te beseffen, moeten we voelen dat we Hem nodig hebben.
Dat is dus ook waarom we maar een klein stukje zien van het geheel.
Deze hoop als een anker voor de ziel
Er is hoop. Hoop op het eeuwige leven na onze bekering. En intussen... Tijdens dit leven. In elke situatie, waarin we ons bevinden, ontvangen wij een sterke troost. Wij, die bij Hem de toevlucht genomen hebben.
...opdat wij door twee onveranderlijke dingen, waarin het onmogelijk is dat God zou liegen, een sterke troost zouden ontvangen, wij die bij Hem de toevlucht genomen hebben om de hoop die voor ons ligt, vast te houden.
Deze hoop hebben wij als een anker voor de ziel, dat vast en onwrikbaar is en reikt tot in het binnenste heiligdom, achter het voorhangsel. Daar is de Voorloper voor ons binnengegaan, namelijk Jezus, Die naar de ordening van Melchizedek Hogepriester geworden is tot in eeuwigheid. (Hebr. 6:18-20, HSV)
Nu kennen we voor een deel
Nu kijken we door middel van een spiegel in een raadsel, maar straks zullen wij zien van aangezicht tot aangezicht.
Wij kennen nu nog maar voor een deel. Maar dan zullen we kennen zoals we zelf gekend zijn.
Nu immers kijken wij door middel van een spiegel in een raadsel, maar dan zullen wij zien van aangezicht tot aangezicht.
Nu ken ik ten dele, maar dan zal ik kennen, zoals ik zelf gekend ben. (1 Kor. 13:12, HSV)
Wanneer het volmaakte gekomen zal zijn, zal wat een deel is, teniet gedaan worden
...maar wanneer het volmaakte zal gekomen zijn, zal wat ten dele is, tenietgedaan worden. (1 Kor. 13:10, HSV)
De heerlijkheid van de HEERE zal geopenbaard worden, en alle vlees tezamen zal het zien, want de mond van de HEERE heeft gesproken. (Jes. 40:5, HSV)
Wijs mij dan de weg en leid mij zachtjes, omwille van Uw Naam
Nu zien we maar een deel. Nu kennen we maar een deel. Want het volmaakte is nog niet gekomen. Tot die tijd mogen we op Hem vertrouwen. En bidden:
Want U bent mijn rots en mijn burcht! Wijs mij dan de weg en leid mij zachtjes, omwille van Uw Naam. (Ps. 31:4, HSV)
Reactie plaatsen
Reacties