Maak de ezels los en breng ze bij mij. Het losmaken van de veulens, doet me zo denken aan de reden waarom Jezus kwam naar deze aarde. Om gevangenen vrij te zetten. Gebondenen los te maken. Zie de koning komt tot u zachtmoedig en rechtvaardig! Lees je verder?
Maak ze los en breng ze bij Mij
U zult meteen een ezelin vinden, die vastgebonden is en een veulen bij haar. Maak ze los en breng ze bij Mij. Het losmaken vind ik zo'n prachtige verwijzing naar dat Jezus de gebonden mens vrijmaakt.
Gaat heen in het vlek, dat tegen u over [ligt], en gij zult terstond een ezelin gebonden vinden, en een veulen met haar; ontbindt ze, en brengt ze tot Mij.
En indien u iemand iets zegt, zo zult gij zeggen, dat de Heere deze van node heeft, en hij zal ze terstond zenden. Dit alles nu is geschied, opdat vervuld worde, hetgeen gesproken is door den profeet, zeggende:
Zegt der dochter Sions: Zie, uw Koning komt [tot] u, zachtmoedig en gezeten op een ezelin en een veulen, zijnde een jong ener jukdragende [ezelin]. (Matt. 21:1-5, SV)
Jezus is zachtmoedig en Zijn juk is zacht en Zijn last licht. Daarom zegt Hij ook dat we Zijn juk op ons moeten nemen.
Een Heiland rijdend op een ezelsveulen
Uw Koning komt tot u, rechtvaardig. Hij een Heiland, arm en rijdend op het jong van een ezelin.
Verheug u zeer, gij dochter Sions! juich, gij dochter Jeruzalems! Ziet, uw Koning zal u komen, rechtvaardig, en Hij is een Heiland; arm, en rijdende op een ezel, en op een veulen, een jong der ezelinnen. (Zach. 9:9, SV)
Om de gevangenen vrijheid uit te roepen
Hiervoor kwam Jezus naar deze aarde. Om een blijde boodschap te brengen aan de zachtmoedigen. Om te verbinden de gebrokenen van hart. Om de gevangenen vrij te zetten en de gebondenen opening te verlossen van hun gevangenschap.
De Geest des Heeren HEEREN is op Mij, omdat de Heere Mij gezalfd heeft, om een blijde boodschap te brengen den zachtmoedigen;
Hij heeft Mij gezonden om te verbinden de gebrokenen van harte, om den gevangenen vrijheid uit te roepen, en den gebondenen opening der gevangenis; (Jes. 61:1, SV)
Reactie plaatsen
Reacties
Oeh... Deze blog had ik nu net nodig! Dank je wel Ilona, voor het helpen herinneren dat Hij onze lasten licht maakt😅🙏
Fijn dat ik je ermee mag bemoedigen :) dankjewel voor je reactie!